rebodana: (Default)
[personal profile] rebodana
Na kol dar kažkas galvoje likę po šių metų kelionės į Kretą, reikia rašyti.
Bendri įspūdžiai tokie, kad mums tikrai patiko, tačiau nebuvo taip, kad be galo susižavėtume, įsimylėtume ir pasižadėtume būtinai ten grįžti. Galbūt kada nors grįšime, tačiau tikrai ne ateinančiais metais. Man asmeniškai Tenerifė kažkaip labiau patiko (gal dėl to, kad ten pirmiau važiavome?). O šiaip brangu ir gražu, labai pritaikyta turistams.

Kelionės organizavimas


Kadangi kelionę organizuotis pradėjau labai vėlai (praktiškai buvo likusios vos 3 savaitės iki norimos datos), tad vos ne vos pavyko rasti Novaturo pasiūlymą, kuris atitiko mano reikalavimus. Šį kartą nutariau pirkti kelionę iš agentūros dėl tiesioginio skrydžio. Galbūt ir galima buvo organizuotis pigiau, tačiau labai jau nesinorėjo persėdimo. Taigi nusipirkau kelionę (skrydis + viešbutis), pasiskaičiau internete, kur maždaug reikėtų važiuoti, pasibaisėjau automobilio nuomos kainomis ir tiek. Kelionės trukmė - 11 nakvynių.
Dar norėčiau paminėti, kodėl rinkausi rytinę salos pusę. Praktiškai dėl to, kad norėjosi daugiau ramybės ir mažiau rusų.

Skrydis


Skridome su čarterinius reisus organizuojančia bendrove "Small Planet". Viskas kaip ir nieko, tačiau labai pasipiktinau, kad maitinimas neįeina į bilieto kainą (šiaip tai jie lyg ir nėra pigių skrydžių bendrovė). Ir šitą sužinojome registruojantis į skrydį. Tai gerai, kad Liu nulėkė ir dar nupirko mums kelis sumuštinius, kitaip vaikai būtų mirę iš bado. Kai skridome atgal, Kretos sumuštiniai kainavo brangiau, tad nutariau nupirkti maisto lėktuve. Ir pasigailėjau, nes jų sumuštinukas nors ir kainavo 13 lt nei iš tolo neprilygo Vilniaus oro uosto sumuštiniui - duona kažkuo patepliota ir kur ne kur po vieną gabalėlį maisto įdėta :( Tikrai galėtų bent normalų maistą pardavinėti...

Viešbutis


Ilgai rinkausi viešbutį, tad galiausiai pasirinkau Elounda miestelyje esantį 4* Aqua Sol Resort viešbutį. Mums jis visai patiko. Nėra, aišku, jis kažkoks ypatingas. Tačiau nesame labai priekabūs ir reiklūs, tad jis mus tenkino.

 • Viešbutis susideda iš pagrindinio pastato bei atskirai esančių dviejų aukštų namukų viešbučio teritorijoje. Mes gyvenome kiek atokiau nuo centrinio pastato, tačiau iki restorano nueiti buvo tikrai patogu.

 • Mūsų kambarys buvo pirmame aukšte su vaizdu į baseino pusę, tačiau baseiną užstojo sodas, tad dieną girdėjosi nebent animatorių programa.

 • Gyvenome viename kambaryje - dvi lovos sustumtos (Liu kiek trumpokos) bei dviaukštė lova vaikams. Antro aukšto apsaugėlė buvo per maža, tad mes darėme papildomą apsaugą iš antklodžių, nes nesinorėjo, kad Aidas naktį iškristų. Kostą gi užstatėme su suolu, tad dėl jo buvo irgi ramu. Tačiau lovos buvo labai kietos.

 • Vonios kambaryje buvo vonia su dušu, tačiau dušo galvutė pas mus neužsifiksuodavo, tad tekdavo praustis, laikant jį rankoje (tingėjome aiškintis ir keistis kambarį). Šiaip skaičiau, kad šiame viešbutyje dalis kambarių suremontuota, o dalis ne. Greičiausiai mūsų buvo dar neremontuoti, tačiau viskas tvarkinga, švaru. Man tokie dalykai, kaip ar kasdieną keičiama patalynė ir rankšluosčiai nėra svarbu, kadangi namie juk irgi ne kasdieną juos keičiu. Rankšluosčiai, kuriuos galima naudoti prie baseino yra iš karto kambaryje - jie mėlynos spalvos.

 • Viešbučio teritorijoje yra du baseinai suaugusiems ir vienas vaikiškas (na jis nedidukas, vandens maždaug man iki kelių). Mes buvome tik prie to suaugusiųjų baseino, šalia kurio buvo ir vaikiškas - kur po mūsų langais. Gultų tikrai užteko per visą dieną, vanduo švarus. Vaikai labai įvertino vaikišką baseiną, nes į didelį bijojo lipti net su manimi.

 • Maitinimas visiškai normalus. Mes pusryčiavome ir vakarieniavome. Be abejo, pasirinkimas nėra toks, kaip turkijoje, tačiau yra pasirinkimas iš kelių patiekalų. Man jie buvo skanūs. Pusryčiai praktiškai tie patys visada, tačiau žinant tai, nebūtina stengtis visko ragauti, tiesiog kaitalioji maistą kasdieną ir nepastebi to vienodumo. Vaisiai buvo neblogi, ypatingai arbūzai. Vakarienės metu visi gėrimai mokami.

 • Personalas malonus, paslaugus.

 • Internetas yra tik specialiai tam skirtoje vietoje ir mokamas.

 • Iki jūros nuo viešbučio tekdavo šiek tiek paeiti. Tačiau tai nėra didelis praradimas, kadangi normalių paplūdimių šalia viešbučio nėra - tik maži lopinėliai po kelis gultus ir uolėta pakrante, tad pasivaikščiojimui tiko kaip tik. Apskritai normalių paplūdimių teko gerokai ieškoti, tad matėme tik kelis tokius.

 • Viešbutis yra toli nuo Eloundos miestelio centro, tad su vaikais gana nepatogu buvo keliauti. Tekdavo grįžti su taksi (6 eurai iki viešbučio).

 • Kadangi mes viešbutį iš esmės rinkomės kaip normalią vietą pernakvoti, papusryčiauti ir pavakarieniauti, tai nelabai galiu pakomentuoti dėl pramogų. Animatoriai nuolatos kažką organizuodavo dieną ir vakarais, tačiau mes nė karto ten nėjome.

 • Kartu su mumis į viešbutį atkeliavo dar 2 lietuvių šeimos, dar buvome gal vieną porelę lietuvių sutikę. Dauguma gyventojų buvo prancūzakalbiai, kažkiek vokiečių buvo, rusų irgi buvo, bet ne tiek daug, į mūsų buvimo pabaigą užderėjo jų.Automobilio nuoma


Nutarėme surizikuoti, tad nesinuomojome automobilio iš anksto. Vieni gąsdino, kad bus sunku rasti tinkamą variantą vietoje, ypatingai su automobilinėmis kėdutėmis vaikams. Kiti aiškino, kad reikia nuomotis tik iš vietinių agentūrų ir pan. Aš prieš tai pasiskaičiau internete, radau sąrašėlį patikimų vietinių nuomų. Kai pirmą dieną ėjome pietauti į miestelį, pakeliui pasitaikė nuomos agentūra Eagle. Užsukome, išsiaiškinome kainas ir išsinuomojome automobilį. Tiesa, norimas automobilis buvo tik nuo trečiadienio (kreipėmės pirmadienį), tačiau mums toks variantas tiko. Dėl kainos galiu pasakyti tiek, kad atkreipiau dėmesį į Novaturo siūlomą patikimą variantą - Honda Jazz 7 dienoms būtų kainavusi 330 Eur. Mes gi paėmėme didesnį naują automobilį (Ford Focus), su kuriuo buvo pravažiuota tik 4000 km 9 dienom už 360 Eur (kėdutės nemokamai) + 27 Eur už navigaciją (kitur mačiau, kad reikia mokėti po 8 Eur už dieną). Siūlė mums ir mažesnį variantą Peugeot 206 už 260 Eur, bet pabijojome, kad Liu netilps, tad sumokėjome brangiau ir važinėjome patogiau.

Kelionė po salą


Keliavome mes tik rytinėje salos dalyje. Nesakysiu, kad daug labai išvažinėjome. Tačiau su dviem mažais vaikais, vieną kurių pastoviai užsupa mašinoje, manau, neblogai pakeliavome. Tikrai nesėdėjome vietoje, nesideginome prie baseino (nors visi tik tai ir daro). Į kitą salos pusę važiuoti nė nebandėme, kadangi nerealu būtų grįžti su vaikais atgal, be to, ilgos kelionės visgi juos išvargindavo.
Keliai visur geri, važinėjome tik asfaltuotais keliais. Tačiau pagrinde keliukai yra kalnų - vis serpantinai ir serpantinai. Netgi nacionalinis greitkelis nuo Agios Nikolaos į rytinę salos pusę buvo tikrai ne tokio lygio, kaip į Herakliono pusę - vingiuotas su viena juosta kiekviena kryptimi.

Maistas


Visada pietavome kokiose nors tavernose. Pasiteisino taisyklė - kavinėse, kurios yra mažesniuose miesteliuose, duoda valgyti pigiau ir skaniai. Kartu su sąskaita atnešdavo pyrago, arbūzo (jei būtume be vaikų, turbūt neštų alkoholį).
Ką galima būtų patarti dėl maitinimosi?

 • Vengti valgyti miestų centruose. Na, pvz., kartą labai norėjome valgyti ir nuėjome į Agios Nikolaos taverną prie ežero, tai sumokėjome daug, o pavalgėme gana vidutiniškai.

 • Jeigu pasiseks pataikyti į šeimos valdomą kavinukę, tai tikrai skaniai pavalgysite.


Kur patiko valgyti?

 • Eloundoje net du kartus ėjome į restoraną esantį virš jūros pakeliui į Kolokithos salą - Melissos. Skanus maistas, geros porcijos, malonus aptarnavimas.

 • Priešpaskutinę dieną važiavome į Myrtos miestelį ir ten valgėme kavinukėje pakrantėje. Kaip vadinasi, nepamenu, tačiau šeimininkas ten toks vyresnio amžiaus vyrukas, kurio žmona gamino valgyti. Tikrai buvo skanu.

 • Paskutinę dieną valgėme tavernoje Kri-kri, kuri yra pakeliui iš Eloundos į Agios Nikolaos, jeigu važiuoti pakrante. Ten tikrai buvo skanu ir smagu, pasiūlė nerealiai skanios žuvienės ir kitų patiekalų.Oras


Mes buvome Kretoje nuo birželio 12 iki 23 d. Buvo tikrai karšta, ypatingai miestuose, kur joks vėjelis nepučia. Vakarais irgi buvo šilta. Tai kad galima drąsiai važiuoti be megztinių (na vieną gal tik kokį įsimesti dėl viso pikto), vakarais užtenka plono drabužio ilgom rankovėm ir tai ne visada prireikia. Mums sunku persilaužti, kadangi prie Baltijos jūros mes vežamės ne tai kad megztinius, bet ir striukes, kepures, skareles ir pan. Tačiau tikrai nereikia apsikrauti, važiuojant į šiltuosius kraštus.

Jeigu dar kažką prisiminsiu, tuomet papildysiu vėliau.Пока ещё что-то в голове осталось от поездки на Крит, надо написать.
Вобще впечатления от поездки положительные, но мы не пришли в неописуемый восторг и не клялись ездить туда каждый год, как делаю некоторые. Может быть мы когда-нибудь ещё туда вернёмся, но уж точно не в следующем году. Мне лично Тенерифе как-то больше понравилась (может потому, что мы там побывали раньше). А так всё дорого, красиво и адаптировано туристам.

Подготовка к путешествию


Т.к. к поездке я стала готовиться очень поздно (практически оставалось 3 недели до желаемой даты), поэтому мне еле удалось найти предложение у Novaturas, которое отвечало моим требованиям. В этот раз я решила просто купить поездку в турагенстве, чтобы мы смогли лететь на Крит прямым рейсом. Может и можно было организовать всё дешевле, но лететь напрямую мне как-то выглядело более привлекательно. Поэтому я купила пакет (перелёт и отель), почитала в интернете, куда можно съездить, поужасалась ценам за прокат автомобиля и всё. Поездка с 11 ночёвками.
Почему я выбрала именно восточную часть острова? Потому, что нам хотелось более спокойного места и меньше граждан из восточной европы.

Перелёт


Летели мы с чартерной компанией "Small Planet". Всё бы ничего, но меня лично удивило то, что несмотря на немалые деньги, которые они берут за перелёт, питание не включено в стоимость билета. Эту новость мы узнали уже регистрируясь на рейс. Хорошо ещё, что Лю успел купить нам по бутерброду, иначе детям пришлось бы туго. Когда мы летели обратно, я решила купить бутерброды в самолёте, т.к. в аэропорту Крита они стоили ещё дороже. И зря я не купила их в аэеропорту, т.к. не смотря на то, что бутерброд стоит 13 лт, то это всего лишь чем-то намазаный хлеб с кое-где вложеными кусочками еды :( Уж могли бы они за эту цену что-то более съедобное продавать...

Отель


Отель я выбирала долго, в конце концов мой выбор остановился на 4* отеле Aqua Sol Resort в городке Элунда. Нам он в принципе понравился. Конечно, ничего особенного. Но мы не слишком требовательны, поэтому он удовлетворял наши требования.

 • Отель состоит из главного здания и на его территории находящихся двухэтажных зданий. Мы жили немного дальше от центрального корпуса, но в ресторан нам ходить было недалеко.

 • Наша комната была на первом этаже с видом на бассейн, но бассейн от нас скрывал сад, поэтому только днём мы слышали программу аниматоров.

 • Жили мы в одной комнате - две вместе составленные кровати и двухэтажная кровать для детей. Второй этаж кроватки был со слишком маленькой охранной перегородкой, поэтому мы дополнительно сделали внешнюю стенку из одеяля, чтобы Айдас не упал. Возле Костаса поставили скамейку, так что он тоже был в безопасности. Матрасы на кроватях были ужасно жёсткие.

 • В ванной комнате была ванная с душем, хотя головка душа не прицеплялась, т.к. был сломан фиксатор. Но нам так было лень идти выяснять отношения, что мы просто не обратили на это внимания. Вобще-то я читала, что в этом отеле часть комнат после ремонта, а часть ещё не отремонтирована. Я подозреваю, что наша комната была из тех, что неремонтированы, но в принципе было чисто и опрятно. Меня лично такие вещи, как каждодневная смена белья и полотенец не волнует, т.к. дома я их тоже на каждый день меняю. В комнате были полотенца, которые можно было использовать у бассейна.

 • На территории отеля есть два бассейна для взрослых и один детский (маленький, воды примерно мне до колена). Мы ходили к тому бассейну, где рядом был детский - прямо под нашими окнами. Лежаков хватало весь день, вода чистая. Дети оценили детский бассейн, т.к. в большой отказывались идти.

 • Еда нормальная. В наш пакет входили завтрак и ужин. Конечно, такого выбора, как в Турции не надо ожидать, но его вполне хватало. Мне лично было вкусно. На завтрак давали почти то же самое, но я просто каждое утро ела что-то другое, так что мне завтраки не успели надоесть. Фрукты были неплохие, особенно арбузы.

 • Персонал приятный и услужливый.

 • Интернет только в специальном месте, платный.

 • До моря было не очень далеко, но мы не переживали, т.к. нормальных пляжей возле отеля не было - пару мелких с несколькими лежаками и скалистым берегом. И вобще мало мы нормальных пляжей на Крите видели.

 • Отель находился далеко от центра Элунды, так что с детьми неудобно было идти туда. Назад возвращались на такси (6 евро).

 • Т.к. отель я выбирала как место для ночёвки и завтрака с ужином, то мы не выяснили, что за развлечения предлагались в отеле. Аниматору постоянно что-то организовывали днём и по вечерам, но мы ни разу туда не ходили.

 • Вместе с нами в этот отель приехали две семьи из Литвы, потом мы ещё одну парочку встретили. А так в основном там были французы, немцы, немного русских. Русских завезли уже под конец нашего пребывания.Прокат автомобиля


Мы решили рискнуть и не снимать автомобиль заранее. Одни нас пугали, что будет сложно снять автомобиль особенно из-за того, что нам нужны два автокресла. Другие наоборот говорили, что надо снимать машину в местных агенствах. Перед поездкой я нашла список агенств, которым можно доверять. Когда в первый день мы пошли обедать в город, по пути увидели агентуру Eagle. Мы зашли и выяснили цены, и взяли в прокат автомобиль. Правда только со среды (зашли мы в понедельник), но нам такой вариант подошёл. Насчёт цены могу сказать так. Я специально запомнила, сколько стоит на 7 дней взять в прокат Honda Jazz в агентуре, которую предлагал Новатур - 330 евро. Мы же сняли новый автомобиль побольше (Ford Focus) с пробегом 4000 км на 9 дней за 360 евро (автокресла бесплатно) и навигация 27 евро (везде брали по 8 евро за день). Нам предлагали Peugeot 206 за 260 евро, но мы побоялись, что Лю в неё не влезет. Поэтому мы заплатили больше, но ездили комфортнее.

Экскурсия по острову


Мы ездили только по восточной стороне острова. Не могу сказать, что мы ужасно много проехали. Но с двумя маленькими детьми, одного из которых постоянно укачивает в машине, я думаю, мы неплохо покатались. Мы не сидели на месте, не загорали у бассейна (как делает большинство). На западную часть острова мы даже не пытались ехать, т.к. нереально вернуться потом с детьми, кроме того, и так они уставали от поездок.
Дороги везде хорошие, мы ездили только по асфальтированных дорогах. Но они в основном горные - серпантины. Даже национальное шоссе на восток от Agios Nikolaos превращается в простую дорогу по одной полосе в каждом направлении.

Еда


Мы старались есть в тавернах попроще. Как правило - чем меньше городок, тем дешевле и лучше еда. Вместе со счётом всегда приносили пирога или арбуза (если бы были без детей, то приносили бы алкоголь).
Что можно посоветовать насчёт питания?

 • Избегайте есть в центре города. Ну вот мы один раз очень есть хотели и пошли есть в таверну на берегу озеро в Agios Nikolaos, так что заплатили много, а еда была очень средненькая.

 • Если удастся попасть в таверну, которй заправляет семья, то тогда можно действительно вкусно поесть.


Где нам понравилось есть?

 • В Элунде мы два раза ходили есть в ресторан над морем по пути к острову Колокита - Melissos. Вкусно, нормальные порции, хорошее обслуживание.

 • В предпоследний день мы ездили в городок Миртос. Там попали в таверну на побережье, где обслуживает старшего возраста мужчина. Готовила его жена, так что мы очень вкусно поели.

 • А в последний день мы обедали в таверне Кри-кри, которая находится на пути от Элунды к Агиос Николаос, если ехать по побережью. Нам очень понравилось, было вкусно. Нам предложили очень вкусную уху и другие блюда.Погода


На Крите мы были с 12 по 23 июня. И было очень жарко, особенно в городах. По вечерам тоже было тепло. Так что можно ехать без всяких свитеров (ну разве что один захватить), по вечерам иногда нужна только тонкая кофточка. Нам же, детям Балтийского моря, тяжело себя переломать и не везти тёплой одежды. Ведь на Балтийское море приходится брать брюки, тёплые свитера, куртки и даже шапки :)

Если вдруг ещё чего вспомню, допишу позже.

Vaizdas į priešais esantį viešbučio namuką. // Вид на здание напротив нашего.Vaizdas iš mūsų balkono. // Вид с нашего балкона.
Štai taip atrodė mūsų automobilis.// Вот так выглядел наш автомобиль.


From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

September 2016

S M T W T F S
    123
4567 8910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Most Popular Tags