rebodana: (Default)


birželio 21 d. pirmadienis.
Kadangi tai paskutinė mūsų diena Tenerifėje (kitą dieną keliavome namo), nutarėme visgi aplankyti Loro parką. Ir nepasigailėjome! Tai turbūt vienintelis zoologijos sodas, kurį tikrai būtina aplankyti. Ten gausu ne vien paukščių ir gyvūnų, tačiau taip pat vyksta įvairių jūrų gyvūnų pasirodymai, yra akvariumas. Šiame zoologijos sode, be abejo, buvo labai daug turistų, tačiau, nepaisant to, mums visiems patiko. Tiesa, nuo pietinės pusės gana ilgas kelias gaunasi iki šio parko, tačiau kelias tikrai geras - autostrada, tad kelionė neprailgsta.


21 июня, понедельник.
Т.к. это был последний наш день пребывания в Тенерифе (на след. день мы уже отправились домой), мы решили съездить в Лоро парк. И мы об этом не пожалели! Это, наверное, единственный, действительно достойный внимания зоопарк, в который обязательно нужно съездить. Здесь не только множество птиц и животных, но также представления морских животных, аквариум. Хотя и много туристов понаехало в этот зоопарк, но оно того стоило, т.к. всем понравилось. Конечно, путь неблизок, но туда ведёт хорошая автострада, поэтому дорога не страшна.
photo )
rebodana: (Default)


birželio 20 d. sekmadienis.
Šią dieną nutarėme skirti vakaruose (labiau į šiaurę) kalnuose esančiam kaimeliui Masca.
Pirmiausia mes nutarėme surasti ūkininkų turgų, kuris kaip tik vyko sekmadieniais. Gerai, kad viešbutyje buvo wi-fi kampelis, tad mes susiradome informaciją apie tai, kur galima rasti šį turgelį. Tačiau nieko ypatingo mes ten neradome. Arbūzus mes ir taip pirkdavome prekybcentryje, o čia nusipirkome melioną ir bananų.
Keliukas iki kaimelio buvo labai jau serpantininis, tačiau važiavome lėtai, stojome pakeliui, dairėmės, viskas buvo gerai. Vaizdai ten tikrai stulbinantys. Pasivaikščiojome mes po kaimelį, po to nuėjome į kavinukę pavalgyti. Visi turistai tvarkingai sėdėjo kavinukės pradžioje, o mes nuėjome toliau ir radome nuostabiausią vaizdą turinčias vietas. Aišku, buvo gal kiek vėsoka, nes ten buvo atviras langas, tačiau iš esmės vaizdai atpirko viską. Vėliau nutarėme dar pasivažinėti, tad važiavome pro La Vica toliau į šiaurę. Buvo ten tokia viena vieta pakeliui, kur važiavome į kalną ir, užvažiavus, reikėjo važiuoti kita jo puse, tad kai tik išvažiavome iš už kalno, pajutome tokius stiprius vėjo gūsius, kad atrodė, jog mašina tiesiog nulėks nuo kelio. Sustojome apsidairyti, Liu nubėgo pasižvalgyt, o aš likau su miegančiais vaikais mašinoje. Man tikrai buvo panikos priepuolis dėl siūbuojančios mašinos, nes atrodė, kad ji tikrai tuoj nulėks nuo kalno. Vėliau pasukome link Garachico, kur pamatėme šiaurinės pusės labai banguojantį vandenyną. Užsukome į Icod pamatyti Dragon tree ir grįžome link namų TF-82 keliu. Važiuojant serpantinais vaikams pasidarė bloga. Kosto rūbų išgelbėti nepavyko, o štai Aidui teko pasinaudoti maišeliu :(
Vakare ėjome vakarieniauti į šalia mūsų viešbučio (per gatvelę) ant jūros kranto esančią itališką kavinę. Mes buvome apstulbę, kad kainos ten buvo tokios pat ar gal net mažesnės nei visur ir tiesiog milžiniškos porcijos! Gailėjomės, kad taip vėlai ją atradome.


20 июня, воскресение.
Этот день мы решили посвятить деревне Маска, которая находится на западе (ближе к северу) острова в горах. Вначале мы поехали искать фермерский рынок, т.к. он бывал как раз по воскресениям. Нашли информацию в интернете (хорошо, что в отеле был уголок wi-fi) и поехали. Но ничего особого мы там не увидели. Арбузы мы и так покупали в супермаркете, а там купили дыню и бананов.
Дорога к деревне - серпантин, но мы ехали неспеша, с остановками, рассматривали окресности, поэтому дорога нас не напугала. Виды там действительно ошеломляющие. Мы погуляли по деревне, а потом пошли в кафе пообедать. Все туристы в кафе сгруппировались вначале, а мы решили пройти глубже и не пожалели, т.к. нашли столики прямо у открытого окна с потрясающими видами. Позже мы решили покататься ещё, поэтому поехали дальше на север в сторону La Vica. В пути было одно место, когда мы поднимались в гору, а когда поднялись, надо было её объехать и спускаться по другой стороне. Так вот выехали мы из-за этой горы, а там подул такой ветрище, что казалось, снесёт машину. А мы ещё решили остановиться и полюбоваться видами. Я осталась в машине со спящими детьми, а Лю побежал осмотреться. Я реально впала в панику от того, что машину вот сдует с горы и всё. Потом мы поехали в Garachico, где полюбовались на бушующий океан с северной стороны острова. Ещё заехали в Икод посмотреть на Dragon tree и вернулись в отель по дороге TF-82. Т.к. пришлось ехать горными дорогами, детям стало плохо. Одежду Костаса спасти не удалось, а Айдасу пришлось воспользоваться пакетиком :(
Вечером мы решили поужинать в итальянском кафе, которое было прямо через дорогу от нашего отеля. Мы были ужасно удивлены ценами, которые были такие же или даже меньше, чем в других местах, и огромными порциями. Нам было ужасно жаль, что мы так поздно обнаружили это кафе.
photo )

crete 2011

Jun. 28th, 2011 01:24 pm
rebodana: (Default)
Kadangi vis dar pateikiau ne visas nuotraukas ir aprašymus apie Tenerifę, tai dar anonsuoju šių metų atostogų Kretoje nuotraukas. Ar sugebėsiu parodyti ir parašyti ką nors daugiau? Labai tikiuosi...


Т.к. я всё ещё не показала все фотографии и не обо всём рассказала из путешествия по Тенерифе, то пока что анонсирую путешествие этого года на Крит. Смогу ли показать больше и написать? Очень надеюсь...
more... )
rebodana: (Default)
Trečiadienį (2011 m. birželio 8 d.) sudalyvavau Vaikystės Sodo surengtame seminare apie vaikų sveikatą, kurį vedė pediatrė, vaikų pulmonologė Jovita Mažeikienė.
Šis seminaras, be abejo, buvo naudingas, tačiau labai naujų dalykų neteko sužinoti, kadangi prieš kelis mėnesius dalyvavau I. Ivaškevičienės seminare, tad visos naujienos ir nusistebėjimai liko praeityje.
Mano nuomonė apie gyd. J. Mažeikienė teigiama, kadangi man ji pasirodė tikrai sveiko proto turinti gydytoja, kurios patarimai yra tikrai protingi, padrąsinantys tėvelius ir skatinantys būti kuo natūralesniems ir optimistiškesniems.
Seminaro esmę perteiksiu su savo interpretacija, tad tikiuosi, kad ji bus tikrai labai arti to, ką sakė gydytoja, nes nesinori tik pateikti sausus faktus.
konspektas )
rebodana: (Default)
Ir kaip dabar gyventi? Ir ką dabar daryti? Maža to, kad ir taip visai užmečiau nuotraukų apdorojimą (koks jis mėgėjiškas bebūtų), bet dabar jau ir visai pasimečiau. Iki grand OS perinstaliavimo naudojau Photoshop CS3. Taip, griozdas. Taip, daugybės nesuprasiu, neišmoksiu ir niekada nenaudosiu. Bet šiaip ne taip pagrindines funkcijas jau buvau atidirbus. Nuotraukas tvarkiau su CameraRaw. Ir arba aš kažko nesuprantu, arba ten tiesiog taip ir yra ribotas tokių funkcijų, kaip, pvz., Heal naudojimas. Maždaug, jeigu reikia kažką retušuoti, tai arba kankiniesi su default CameraRaw toolsu, arba po to retušuoji jpg. Bet man reikia patį RAW retušuoti!!! Gal aš kažko nežinau? Ir dar tas langelis, kurio neįmanoma maximize'inti...
Gerai, tuomet nutariau pabandyti Lightroom. Ir pasimečiau galutinai dėl to, kad interfeisas ten totaliai kitoks. Aš natūraliai nesugebu net antrą kartą to paties failo atidaryti, ne tai kad tinkamai rasti funkcijas jam apdoroti...
Gal galėtumėte pasidalinti savo mintimis? Kaip ir su kuo apdorojate nuotraukas?


Ну и как дальше жить? Что же делать? Мало того, что я совсем почти не обрабатываю фотки (какой бы любительской ни была обработка), но в настоящий момент я вобще в ступоре. До гранд переустановки ОС я пользовалась Photoshop CS3. Да, ужасно "тяжёлая" программа. Да, многих функций я не пойму, не научусь ими пользоваться и никогда даже не буду использовать. Но так или иначе я уже отработала некоторые функции. Фотографии обрабатывала с CameraRaw. И либо я чего-то не допоняла, либо там и в самом деле и есть ограниченное использование таких функций, как, например, Heal. Типа, если надо что-то ретушировать, то или мучайся с функцией CameraRaw по умолчанию, либо ретушируй jpg. Но я хочу именно сам RAW ретушировать!!! Может я чего-то не знаю? И ещё окошко, которое невозможно увеличить...
Ладно, дай, думаю попробую Lightroom. Тут я вобще впала в ступор из-за абсолютно другого интерфейса. Я реально не умею во второй раз тот же файл открыть, не то, чтобы его до ума довести...
Может можете поделиться своими мыслями? Как и чем обрабатываете фотографии?

VS

May. 13th, 2011 04:21 pm
rebodana: (Default)
Vaikystės sodo auklėtojos nerealios! Ir kada jos spėja taip kruopščiai konspektuoti apie vaikučius?
Vakar juokiausi, kai skaičiau ilgiausią Kosto dienelės aprašą. Labiausiai patiko ši dalis:
Renata sako: "Pabūk, Kostai, tuoj parodysiu Karolinai, kaip čia kirpti (darbelio pavyzdį)". Kostas: "O ką, Karolina pati nemoka kirpti?"
Keičiantis auklėtoja Kosto klausia: "Kostai, padarei kaku?" Kostas: "Ne. O tu padarei?" Po to nusprendė: "Kliupastas (past. Kristupas) padarė."

Žvengiau balsu nuo to Mažylio kalbų :)

Kreta

May. 13th, 2011 10:17 am
rebodana: (Default)
Jeigu kas nors galite ką nors patarti dėl kelionės į Kretą, būtų tiesiog puiku. Domina viskas: ką verta aplankyti (geriau ne viet turistų lankomos vietos) , kur apsigyventi, kur išsinuomoti automobilį, kur valgyti ir pan.
Ačiū!


Если кто-нибудь из вас может что-то посоветовать насчёт поездки на о. Крит, было бы просто замечательно. Интересует всё: куда стоит поехать (лучше не только места, куда ездят все туристы), где жить, где взять на прокат машину, где поесть и т.п.
Спасибо!
rebodana: (Default)
Na šį kartą pasitvirtino taisyklė, kad reikia gana kruopščiai išanalizuoti rinką, pasiskaityti atsiliepimus apie produktą, o gal netgi išbandyti prieš pirkimą. Mes to nepadarėme. Iš dalies pasitikėjome pažįstamų rekomendacijomis, iš dalies tiesiog kaip ir sutikau pirkti žaisliuką, kurio Liu seniai norėjo. Užtai Liu greitai suorganizavo mums siurblio-roboto pirkimą. Šeštadienį pirmą kartą jį išbandėme. Dabar jau trečia diena, kai jį turime, tai pirmos dienos įspūdžiai šiek tiek susigulėjo, pasimatė ir savotiški šio pirkinio pliusai. Tačiau šeštadienį man tikrai buvo gaila išleistų pinigų ir graužiau save dėl to, kad nespėjau nieko apie jį sužinoti. Tad tikrai patarčiau pasibandyti savo namuose prieš perkant šį siurblį. Jis ideliai tiks namuose, kur nėra kažkokių neįprastų ir nestandartinių sprendimų. Tačiau, ar tikrai egzistuoja tokie namai?

Taigi trumpai apie iRobot Roomba minusus.
Turime 3 kambarius:

  1. Vaikų kambaryje viskas būtų gerai, išskyrus tai, kad ten turime storą kilimą. Jis nėra ilgais šeriais, o tiesiog storas. Tai Roomba privažiuoja prie jo, atsitrenkia ir nutaria, kad tai sienelė. Tad ant kilimo neužvažiuoja. Šiandien priverčiau jį siurbti kilimą tokiu būdu: apstačiau iš visų pusių dėžėmis, kad negalėtų nuo jo nuvažiuoti. Tačiau nesiruošiu kaskart to daryti.

  2. Mūsų miegamajame didelis minusas - siauras tarpas tarp lovos ir sienos. Iš vienos lovos pusės mažesnė erdvė, iš kitos - šiek tiek didesnė. Roomba gana retai pataiko į tą "koridorių", taigi mažesnėj ertmėj žymiai kruopščiau išsiurbia, nei didesnėj. Kadangi mūsų lova labai žema, tai po ja jis tiesiog nepalenda. Tačiau šią problemą mes žinojome iš anksto, tad prisiėmėme iš anksto.

  3. Svetainėje yra dvi silpnos vietos. Pirma vieta - sofa, kuri lyg ir užtektino aukščio, kad Roomba ten įvažiuotų, tačiau ar ji žemesnė kai kuriose vietose, ar dar kokios problemos - Roomba sugeba ten mirtinai užstrigti. Tad po sofa mes jo neleidžiame. Kita vieta - prie pat įėjimo durų yra pas mus laiptelis. Na naujas grindis mes dėjome ant senų, tad visos grindys susikėlė, o durų nekeitėme, tad ir liko durų slenkstis žemiau už kitas grindis. Roomba toje vietoje pastoviai pakimba, bandydamas lipti ant to slenksčio. Šeštadienį jau tiek nusibodo man jį gelbėti toje vietoje, kad tiesiog užstačiau dėže slenksti. Na ir dar tokia problemėlė, kad svetainės plotas pakankamai didelis, tad Roomba mažiau kruopščiai išsiurbia šį kambarį.


Dėl tų visų problemėlių gaunasi, kad neišeis mums Roombos palikti savarankiškai siurbti namus, nes vis reikia padėti, pataisyti, išgelbėti. O aš jau taip džiaugiausi, kad galėsime išvažiuoti atostogauti, o jis nors kelis kartus per savaitę prasiurbs namus. Kaip pasirodė, gali jis nusibaigti tiesiog užstrigęs kur nors netinkamoje vietoje ir nenuvažiavęs iki savo pakrovėjo.
Be to, važinėja jis visišku randomu. Tad didesniame kambaryje tikrai gali likti neapvažinėtų vietų. Man kažkaip norėtųsi protingesnio važinėjimo algoritmo. Toks jis man gana bukas atrodo.

Iš kitos pusės aš jau trečia diena kaip bandau su juo vis pasiurbti namus, tai matau, kad be tokio daikto kaip ir neišsiversi. Kad ir sėdėdama namuose, aš prisiverčiu max 2 kartus per savaitę namus prasiurbti. O jis gali palaikyti švarą kasdieną. Be to, šeštadienį po visų siurbimų ir grindų plovimo atrodė, kad namie švaru. Reikėjo matyti, kiek šiandien jis vėl prisiurbė dulkių...


ru )
rebodana: (Default)
Kažkurią dieną pažiūrėjau aš į lentyną, kur sudėtos vaikiškos knygos, ir sugalvojau, kad reikia jas visas surašyti, trumpai aprašant, kas patinka/nepatinka. Kitą dieną užsukau į Austėjos blogą ir radau būtent tokio tipo temą. Net juokas suėmė, kad aš taip netyčia išradau dviratį iš naujo. :)
Mano žemiau išvardintų knygų sąrašo vertinimas pateiktas atsižvelgiant į mano vaikų amžių. Šiuo metu Aidui 3 m. 9 mėn., o Kostui 2 metai. Be to, norėčiau pažymėti, kad mūsų vaikai labai mėgsta skaityti knygas. Jie kiekvieną laisvą minutę stengiasi kažką skaityti. O skaitymas prieš miegą - šventas dalykas.
vaikų knygelės )

Upd 1.: atnaujinta 2011-09-20
rebodana: (Default)
Ketvirtadienį (2011 m. kovo 3 d.) sudalyvavau Vaikystės Sodo surengtame seminare apie vaikų ligas, kurį vedė VU vaikų ligų vaikų infekcinių ligų skyriaus ordinatorė (skyriaus vedėjo pavaduotoja), VU MF Vaikų infekcinių ligų klinikos dėstytoja, Oksfordo universiteto vaikų infekcinių ligų katedros absolventė Inga Ivaškevičienė.
apie ką kalbėjome )
rebodana: (Default)
The Social Network (2010, USA): Director: David Fincher. Writers:Aaron Sorkin (screenplay), Ben Mezrich (book). Cast: Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Armie Hammer, Josh Pence, Justin Timberlake.

Šis filmas apie Facebook atsiradimo istoriją bei jo įkūrėją Marką Zuckerbergą (Jesse Eisenberg). Šis filmas man tikrai patiko. Istorija, be abejo įdomi, bet ne vien tai lėmė tai, kad filmas man patiko. Ar reikia minėti, kad režisierius David Fincher sukūrė tiek daug nuostabių filmų? Se7en, The Game, Fight Club (n-kartų žiūrėtas, vienas mėgstamiausių), The Curious Case of Benjamin Button. Aš, be abejo, nepažįstu tikrojo Marko Zuckerbergo, tačiau man baisiai patiko, kaip jis yra suvaidintas, perteiktas. Na toks tikras kompiuterastas, kuriam kompiuteris, jo idėjos yra svarbesni už viską. Jis neturi draugų, jam nekaip sekasi su merginomis, nes jo visas gyvenimas - kompiuteris. Na ir šiaip fun, kaip toks, atrodytų, nieko aplink save nematantis kompiuterastas paima ir pavogia socialinio tinklo idėją iš dviejų kietais save laikančių brolių. Na tiesiog reikia žiūrėti, kad pajustum viso filmo dvasią. Tiesa, pažiūrėjus filmą, kilo daug įvairių minčių dėl facebook.


Фильм рассказывает о том, как зародился Фейсбук и о его отце Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg). Мне этот фильм очень понравился. История, конечо, интересная, но не только это повлияло на моё восприятие фильма. Нужно ли напоминать, сколько прекрасых фильмов создал David Fincher? Se7en, The Game, Fight Club (n-раз пересмотренный, один из самых любимых), The Curious Case of Benjamin Button. Я, конечно же, настоящего Mark Zuckerberg не знаю, но мне ужасно понравилось, как его сыграли, показали. Такой настоящий компютерис, у которого компьютер и его идеи важнее всего. У него нет друзей, у него никакое общение с девушками, т.к. вся его жизнь - компьютер. И смешно, когда вот такой в себе закрывшийся компьютерастик берёт и ворует идею социальной сети у двух, себя достаточно крутыми считающих братьев. Нужно смотреть, чтобы почувствовать дух фильма. Кстати, после просмотра у меня зародилась куча всяких мыслей насчёт фейсбука.
rebodana: (Default)
Miami Vice (2006, USA, Germany, Paraguay, Uruguay): Director: Michael Mann. Writers: Michael Mann, Anthony Yerkovich. Cast: Colin Farrell, Jamie Foxx, Li Gong, Naomie Harris, Ciarán Hinds.

Šis filmas yra iš tų, kuriuos pažiūrėjus, pasidaro gaila sugaišto laiko. Neužkabino manęs visiškai. Netgi priešingai, pasirodė, kad čia visiškas briedas. Policininkas Sonny Crockett (Colin Farrell) tikrai man buvo labiau panašus į kokį narkotikų dilerį nei į policininką. Jo meilės-seilės su Isabella (Li Gong), kuri yra kitoje barikadų pusėje, kažkokie irgi pritempti už ausų. Na nežinau, nepatiko man nei istorija, nei vaidyba. Gal tik Ricardo Tubbs vaidmenį neblogai atliko Jamie Foxx, bet filmo tai negelbsti.


Этот фильм можно отнести к тем, посмотрев которые, становится жалко потраченого времени. Ну вот совсем не понравился мне этот фильмец. Даже наоборот, показался абсолютным бредом. Полицейский Sonny Crockett (Colin Farrell) мне как-то больше походил на наркоторговца нежели на полицейского. Его любовь-морковь с Изабеллой (Li Gong), которая оказалась на другой стороне баррикады, совсем уж за уши притянута. Как-то не понравилась мне вся эта история, да и игра актёров тоже. Кроме, разве что роль Ricardo Tubbs сыграна неплохо Ricardo Tubbs, но фильму это, увы, не помогло.
rebodana: (Default)
Public Enemies (2009, USA): Director: Michael Mann. Cast: Johnny Depp, Christian Bale, James Russo, David Wenham, Christian Stolte.

Na taip, čia pagal aktorių išrinktas filmas. Jei atvirai, aš nesupratau, apie ką šis filmas. Kažkoks nesąmonių kratinys. Jeigu jau filmuojama apie tikrą banditą, tai jau galėtų nors kiek prisilaikyti tikrų faktų. O dabar kažkokių mistinių ir nesąmoningų veiksmų filmas. Prie ko ten kažkokia meilė, nuo kurios elgesys tampa visiškai nelogiškas, netgi pavojingas? Prie ko Dillingerio apsilankymas nuovados skyriuje, kuris atsakingas už jo gaudynes? Atseit ten tokie kvailiai dirba, kurie dienų dienas žiūri į jo nuotraukas, o kai atėjo, tai nepažino? Na žodžiu, kažkaip neaišku, apie ką šis filmas. Aktoriams suvaidinti irgi nieko gero nepavyko (matyt jie nelabai suprato, ką turi vaidinti, kai visas filmas kažkoks be ryšio). Na tikrai buvo gaila man savo laiko...


Ну да, я в очередной раз выбрала фильм из-за актёра. Если честно, то я не поняла, о чём этот фильм. Какая-то бессмыслица. Если уж фильм о реальном бандите, то может стоит хоть немного придержаться реальных фактов. А то получился какой-то фильм с элементами мистических и бессмысленных действий. При чём там какая-то утопическая любовь, которая заставляет человека вести себя совершенно не логически, даже опасно? При чём там похот Диллингера в полицейский участок, в отдел по борьбе с ним же? Типа там такие дебилы работают, которые целыми днями пялятся на его фотографии, а когда он туда пришёл, то тупо его не узнали? Ну короче, непонятно мне, чего там хотели показать в фильме. И актёрам не вышло ничего толкового там сиграть (наверное, они тоже не слишком поняли задумку фильма). Жалко мне было своего потеряного времени...
rebodana: (Default)
The Hurt Locker (2008, USA): Director: Kathryn Bigelow. Cast: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Ralph Fiennes.

Kažkaip ten man su tais filmais pastaruoju metu gaunasi taip, kad pažiūriu ir nieko neparašau, o po to pradedu pamiršti bet kokias mintis...
Na čia gi, pasirodo, tas filmas, kuris laimėjo net 6 oskarus... Šiaip negaliu pasakyti, kad tai būtų koks tai šedevras, ar kad jo neverta žiūrėti. Na toks įtempto siužeto filmas apie patrakusį išminuotoją, kuris visiems nervus tampė. Filme bandoma parodyti, kad yra žmonių, kurie nebijo mirties, nebijo rizikuoti savo kailiu ir pan. Bet ne tokie jie bejausmiai ir kietuoliai, nes vieno berniuko mirtis labai sujaudina tą kietuolį... Manau, kad pasakymas "įtempto siužeto filmas" daug ką pasako apie šį filmą. Nors filme nėra greito veiksmo, bandoma išskirti tik konkrečias detales, pastoviau jaučiasi įtampa.


Как-то в последнее время с фильмами у меня такие отношения, что смотрим, но никак не доберусь написать, а потом уже и мысли все забываются.
А этот фильм, оказывается, награждён 6 оскарами... Я в принципе не могу сказать, что это шедевр или очень плохой фильм, который не стоит смотреть. Ну вот такой остросюжетный фильм о сапёре, который всем нервы трепит. В фильме показано, что есть не только люди, которые боятся смерти, но и такие, которые, на первый взгляд, любят ризику, ни с чем не считаются. Но не такие уж они бесчувственные, как кажется, например, смерть одного мальчика уж очень задевает крутого сапёра... Ну я думаю, что название "остросюжетный" многое говорит об этом фильме, хотя он и не является картиной со множеством действий - это скорее медленный фильм, в котором подчёркиваются какие-то детали и постоянно чувствуется напряжение.
rebodana: (Default)
Aš be galo džiaugiuosi dėl savo sprendimo leisti vaikus į Vaikystės sodą bei pačiai ten pasavanoriauti du mėnesius. Tai be galo naudinga ir neįkainojama patirtis. Man taip gaila, kad jau greitai viskas baigsis. Tapsiu eiline mama, kuri kas rytą atveža vaikus į VS ir kasvakarą pasiima juos namo.

Aš labai džiaugiuosi, kad realiame gyvenime susipažinau su gerb. dr. Austėja Landsbergiene. Aš tikrai žaviuosi tokia energinga, gausybę idėjų turinčia, dar daugiau jų įgyvendinančia, be galo nuoširdžia keturių vaikų mama ir edukologe viename.

Taip pat be galo džiaugiuosi, kad susipažinau ir su kitomis VS dirbančiomis nuostabiomis auklėtojomis.

Man be galo smagu padėti, visaip prisidėti ir dalyvauti VS veikloje. Taip pasigendu tokio atvirumo ir nuoširdumo tarp kitų lietuvių. Taip sunku mūsų šalyje siūlyti pagalbą, ištiesti ranką ir pan. Nes juk visi aplinkiniai (o dažnai ir tie, kuriems norisi padėti), pažiūri kreivai ir pagalvoja arba pasako: "Tau jau visai nėra ką veikti, kad šitaip elgiesi?" O čia aš galiu tai daryti, džiaugtis dėl to ir jaustis reikalingai.

Ačiū Jums, kad esate!

Kindle 3

Nov. 8th, 2010 12:17 pm
rebodana: (Default)
Nesiruošiu rašyti dar vieno atsiliepimo, kurių ir taip pilnas internetas. Parašysiu trumpai savo įspūdžius.
more )
rebodana: (Default)
birželio 19 d., šeštadienis.
Kai planavome kelionę, atvirai sakant, dvejojau, ar verta važiuoti į šį zoologijos sodą. Tačiau Liu bendradarbis labai rekomendavo, sakė, kad "čia pats puikiausias dalykas per visą kelionę", "iš vaikų negalima atimti tokio džiaugsmo" ir pan. Tad nutarėme ir mes ten apsilankyti - važiavome į Monkey Park. Pataikėme ten ne iš pirmo karto, nes tikslių koordinačių neturėjome, GPS nelabai rado, kur ieškoti. Tad turėjome grįžti į viešbutį, ieškoti internete info ir važiuoti dar kartą.
Prie įėjimo nusipirkome maišelį su maistu. Apėjome visą zoologijos sodą. Vaikams didelio įspūdžio, kaip buvo žadėta, jis nepaliko. Aidas bandė šerti baltas papūgas, bet vis bijojo paduoti riešutą. Beždžionėms iš viso nedrįso nieko duoti, tad tik žiūrėjo į jas. Mums tai buvo šiek tiek atrakcijos pašerti gyvūnus - juodoms papūgoms davėme saulėgrąžų, beždžionėlėms visą kitą. Įdomu buvo stebėti, kaip alkanesnės beždžionėlės (turbūt pagal hierarchiją jos gaudavo mažiau maisto) valgydavo viską, ką duodi, visą laiką tikrindamos, ar aukštesnio rango beždžionės jų nenuvarys. O tie, kur privalgę, vis mėtydavo maistą, kuris jiems netiko. Šiaip tai gana niūrus vaizdas - nedaug lankytojų, kažkokia tokia labai dykumos stiliaus vietovė. Žodžiu, nemanau, kad ten must-see vieta. Nebent jau nėra ką veikti, tada gal ir verta nuvažiuoti.


19 июня, суббота.
Когда мы планировали поездку, я, правду сказать, очень сомневалась, стоит ли ехать в этот зоопарк. Но Лю коллега очень его рекомендовал, говорил, что "это самое лучшее место, в котором они побывали за всё путешествие", "детей нельзя лишать такого счастья" и т.п. Поэтому мы решили туда съездить. Попали мы туда не с первого раза, т.к. точных координат у нас не было, GPS не слишком знал об этом месте. Поэтому мы вернулись в отель и в интернете нашли, как всё же добраться до этого чуда.
На входе мы купили мешочек с едой. Обошли мы весь зоопарк. Детям не слишком там понравилось, хотя обещали нам совсем противное (может дети у нас такие). Айдас пытался кормить белых попугаев орехами, но боялся. Обезьян кормить отказался. Нам было интересно кормить - чёрным попугаям скормили семечки, обезьянкам - всё остальное. Смешно было наблюдать, как более голодные обезьянки (по рангу, наверное, не доставалось им еды), ели всё подряд, постоянно оглядываясь на высших по рангу, чтоб не погнали. А те, что понаглее и уже нажравшиеся, просто выбрасывали то, чего им есть не хотелось. А так очень бедный вид - мало посетителей, местность какая-то пустынная. Ну я не думаю, что это место должно быть включено в список must-see. Ну уж если есть время, и его не куда девать.
foto )
rebodana: (Default)
birželio 18 d., penktadienis
Turbūt laukiate (žinau, kad nelaukiate, bet pasvajosiu) pasakojimo apie dar vieną atostogų dieną? Ne, jo nebus, nes nuotraukų tą dieną nedariau. Tikrai praradau atmintį, ką veikėme tą dieną. Tačiau manau, kad tą dieną po Teidės lankymo vėl pasidarėme laisvą dieną, tad spėju, kad ilsėjomės. Tad apie šią dieną tiek.


18 июня, пятница.
Наверное все уже заждались (знаю я, что никому не интересно, но всё же помечтаю) рассказа о следующем дне отдыха? Нет, его не будет. По простой причине - фотографий в этот день нет. Я как-то заболела амнезией и совершенно не помню, что мы в тот день делали, но кажется мне, что мы просто решили снова отдохнуть после изнуряющей поездки к Тейде. Так что, наверное, и весь рассказ об этом дне.
rebodana: (Default)
Birželio 17 d., ketvirtadienis.
Tą dieną iš karto po pusryčių iškeliavome prie Teidės ugnikalnio. Galvojome, gal važiuosime ir iki Masca slėnio, bet nieko konkrečiai neplanavome. Žinoma, vis dar neišsiaiškinome GPS veikimo, tad pradžiai pakeliavome po miestelius, važinėjome siauromis gatvelėmis tiesiai į kalną, kai atrodė, jog apsivers mašina. Pagaliau nusispjovėme į tą daiktą ir pradėjome labiau kreipti dėmesį į nuorodas. Išvažinėjome iš viešbučio - visas dangus vėl buvo apsiniaukęs. O kai pradėjome kilti į kalnus, pakilome virš debesų ir gavome tiek saulės, kiek nė nesitikėjome. Tikrai buvo gražu. Dėl to, kad Kostas baisiai pyko, kai tai traukėme, tai sodinome atgal į kėdutę, kurios jis negalėjo pakęsti, stengėmės stoti kuo mažiau.
Nutarėme šiek tiek pasivaikščioti kalnuose, mums patarė rinktis trumpiausią maršrutą, kuris turėtų trukti apie dvi valandas. Dauguma maršruto buvo tiesiog lyguma, po to teko lipti nuo kalno. O pačioje pabaigoje - į kalną (smagiausia dalis), ką mes nors ir sunkiai, bet įveikėme. Dėl karštos saulės, kad ir kaip tepėmės kremu nuo jos, vis vien nudegėme. Aido ausis teko gelbėti, atimant iš Liu skarelę. Kostas mažiausiai nukentėjo, nes visą laiką praleido nešynėje. Pasivaikščiojimas mus žiauriai nuvargino, tačiau nei kiek dėl to nesigailėjome. Privažiavome prie pat ugnikalnio, bet nutarėme ten nekilti dėl to, kad vaikai buvo pavargę bei dėl kainos :)
Atgal nutarėme grįžti kitu maršrutu - pasukti link Los Gigantes. Ten buvo fantastiškas vaizdas - kelias išklotas tiesiog ant lavos, t.y. į abi puses tik sustingusi lava. Jausmas, lyg patektum į dykumą.
Nors ir žiauriai pavargome, nudegėme, kelione likome labai patenkinti, nes ten buvo be galo gražu.


17 июня, четверг.
В тот день было решено сразу после завтрака отправиться к Тейде. Мы думали, что если быстро его осмотрим, то направимся в сторону Маски, но конкретно ничего не планировали. Конечно же, до того времени мы ещё не успели выяснить все тонкости нашего GPS, поэтому вдоволь накатались по узким и крутым улочкам городков. Когда нам это уже порядком надоело, мы плюнули на инструкции и стали обращать внимание на знаки. Когда мы выезжали из гостиницы, у нас был очередной облачный день, а когда стали подниматься в горы и поднялись выше облаков, получили столько солнца, о скольком даже и не мечтали. На самом деле было очень красиво. Т.к. Костас очень нервничал от того, что мы его то выбирали из ненасвистного автокресла, то сажали назад, мы решили его не нервировать и делали не очень частые остановки на посмотреть, пофотографировать. Мы также решили немного погулять в горах. Нам посоветовали выбрать самый кратчайший маршрут, который длился где-то 2 часа. Большая часть маршрута - равнина, потом пришлось спускаться с горы, а в самом конце лезть в гору (самая интересная часть), но мы всю трассу прошли, хотя и тяжеловато было. Айдас очень немало ходил сам. Из-за горячего солнца в зените мы обгорели, хотя и мазались кремом. Уши Айдасу пришлось спасать платком, который отобрали у Лю. Костасу досталось меньше всего, т.к. я его всё время носила в эрго. Мы ужасно устали после такой активной прогулки, но ничуть не жалели, что туда отправились. Потом мы подъехали к самому вулкану, но решили туда не подниматься, т.к. дети были очень усталы, да и цена нас не порадовала :)
Назад решили возвращаться другой дорогой - в направлении Лос Гигантес. Ну там был фантастически вид - дорога проложена просто поверх лавы, во все стороны только застывшая лава, прямо своеобразная пустыня.
Хотя мы и устали, сгорели, но путешествие нам очень понравилось, т.к. там было безумно красиво.
foto )

sunflower

Aug. 6th, 2010 01:04 am
rebodana: (Default)
Aš mėgstu šias gėles... // Мне нравятся эти цветы...


more )

September 2016

S M T W T F S
    123
4567 8910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Most Popular Tags